مقايسه دانشگاه ملي استراليا با دانشگاه ملبورن

بازار بين‌المللي كار بررسي كرد

اگر در حال برنامه‌ریزی برای درس خواندن در استرالیا هستید احتمالاً نظرتان بر روی یکی از دو دانشگاه عالی‌رتبه این کشور است :  دانشگاه ملی استرالیا (ANU) و دانشگاه ملبورن.

این دو دانشگاه باوجود رتبه‌ی 19م و 42م در رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهانی QS در سال 2015/16، ازجمله بهترین دانشگاه‌های جهان هستند، و این موضوع انتخاب بین این دو دانشگاه پیشرو در استرالیا را به تصمیمی سخت تبدیل کرده است.

بازار بین‌المللی کار در این مطلب نگاهی به عوامل مختلفی می‌اندازد که باید در هنگام انتخاب محل درس خواندن در استرالیا مدنظر داشت، شامل نقاط قوت، شهریه، مکان و تعداد دانشجویان، و همچنین مقایسه‌هایی عمیق‌تر بین دو دانشگاه برتر استرالیا در رشته‌های مختلف.

رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهان QS 2015/16

دانشگاه ملی استرالیا و دانشگاه ملبورن جایگاه خوبی در بین 50 دانشگاه اول رتبه‌بندی جهانی دانشگاه‌های QS دارند، و جزو مراکز برتر آموزشی جهان‌اند . هردوی این دانشگاه‌ها جایگاه بسیار خوبی ازنظر شهرت دارند، اما دانشگاه ملبورن به‌نوعی پیشرو در این شاخص است و در رتبه‌بندی جهانی 22م است، درحالی‌که دانشگاه ملی استرالیا رتبه‌ای نزدیک به 26م به دست می‌آورد. دانشگاه ملبورن همچنین در شاخص استخدام پس از اتمام تحصیل در جهان 18م است درحالی‌که ANU یک مقدار عقب‌تر و در جایگاه 59م قرار دارد.

ANU ازنظر رابطه دانشجو با کادر علمی در رتبه‌ی 191م ایستاده درحالی‌که دانشگاه ملبورن خارج از 400 دانشگاه برتر جهانی ازنظر این شاخص است. این شاخص نوعی معیار تقریبی برای سطح پشتیبانی از دانشجویان است و تعداد اعضای آکادمیک به‌صورت تمام‌وقت را نسبت به هر دانشجو نشان می‌دهد.

ANU مدعی رتبه‌ای بهتر از دانشگاه ملبورن در شاخص ارتباط با اعضای هیئت‌علمی است، که نشانگر بالا رفتن کیفیت تحقیقاتی است؛ ANU از این نظر 61م است ولی ملبورن در رتبه 100م قرار دارد.

ازنظر تنوع دانشجویان بین‌المللی هر دوی این دانشگاه‌ها به‌خوبی عمل کرده‌اند- که البته با توجه به تاریخ طولانی استقبال استرالیا از دانشجویان و دانشمندان خارج از کشور، موضوع عجیبی نیست. هر دوی این دانشگاه‌ها ازنظر درصد دانشجویان خارجی جزء 55 دانشگاه اول جهانی هستند. ملبورن 43م و ANU 53م است. ANU ازنظر تعداد اعضای بین‌المللی هیئت‌علمی هم قوی‌تر است – در رتبه‌بندی جهانی 30م و ملبورن 170م است.

خلاصه اینکه رقابت نزدیکی جاریست؛ ANU و دانشگاه ملبورن هرکدام در این سه شاخص پیشرو هستند.

 

نقاط قوت ANU

آخرین نسخه رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهانی QS نشان می‌دهد که ANU در هنر و علوم انسانی و طبیعی مقداری قوی‌تر است، درحالی‌که ملبورن ازنظر علوم زیستی، علوم اجتماعی و مهندسی و مسائل فناوری پیش‌تر است.

رتبه‌بندی جهانی دانشگاه‌های QS برای دقت بیشتر، کارایی هر دانشگاه را در 42 حیطه‌ی موضوعی برسی کرده است. این رتبه‌بندی همچنین حضور بین‌المللی بهترین دانشگاه‌های استرالیا را در طیف‌های مختلف رشته‌ها نشان می‌دهد؛ در بسیاری از موارد، هم ANU و هم دانشگاه ملبورن در بین 50 دانشگاه اول جهان هستند.

حوزه‌های قوی دانشگاه ملی استرالیا عبارت‌اند از مردم‌شناسی (7م در جهان)، سیاست (8م)، مطالعات توسعه (8م)، باستان‌شناسی (8م)، کشاورزی (11م)، زمین‌شناسی  و علوم دریا (12م)، تاریخ (12م)، سیاست اجتماعی (14م)، حقوق (15م)، جامعه‌شناسی (16م)، و جغرافیایی (17م). این نشان می‌دهد که اگرچه ANU به‌اندازه‌ی دانشگاه ملبورن در علوم سیاسی رتبه‌ی بالایی ندارد، اما هنوز یک مدعی قوی در این زمینه است.

بااین‌حال بهترین رتبه‌های ملبورن عبارتند از آموزش (7م مشترک در جهان)، حقوق (8م)، حسابداری (12م)، علوم کامپیوتر (13م)، روانشناسی (14م)، تجارت (15م)، علوم محیطی (15م)، انسان‌شناسی (17م) و پزشکی (18م).

مکان

درحالی‌که ممکن است تفاوت‌های کمی بین این دو دانشگاه استرالیایی ازنظر کیفیت بالای آموزشی ارائه‌شده وجود داشته باشد، اما ازنظر مکان تمایز بسیاری بین این دو وجود دارد.

ملبورن

ملبورن که اغلب بانام پایتخت فرهنگی کشور از آن یاد می‌شود دارای یک معماری تأثیرگذار، موزه‌های پیشرو جهانی، و صحنه‌های کمدی و تئاتری زنده است. این شهر همچنین دارای رستوران‌ها، کلوپ‌های ورزشی و مراکز خرید بسیار جذاب است.

ملبورن با رتبه‌ی دوم در رتبه‌بندی بهترین شهر‌های دانشجویی در جهان، به دلیل جامعه‌ی دانشجویی متنوع و بزرگ، کیفیت عالی زندگی و تمرکز زیاد دانشگاه‌های در کلاس جهانی، یک مقصد تحصیلی پرطرفدار است. علاوه بر دانشگاه ملبورن، این شهر خانه‌ی شش دانشگاه استرالیایی دیگر هم هست که در رتبه‌بندی جهانی QS حضور دارند. این دانشگاه‌ها عبارتند از دانشگاه موناش (67م جهانی)، موسسه فناوری سلطنتی ملبورن (RMIT، 273م مشترک)، دانشگاه دیکین (324م مشترک)، دانشگاه لا تروب 394م مشترک)، دانشگاه فناوری سوینبرن (501-550) و دانشگاه ویکتوریا (601-650).

کانبرا

کانبرا، خانه‌ی دانشگاه ملی استرالیا (ANU) و پایتخت استرالیا است. این شهر چه ازنظر کلی و ازنظر تعداد دانشجویان بسیار کوچک‌تر از ملبورن است، که باعث می‌شود آرامش بیشتری برای زندگی داشته باشد. این موضوع بسته به این‌که شما چه دیدگاه و چه سبک زندگی دارید. می‌تواند خوب یا بد باشد،

بااین‌حال کانبرا را به‌عنوان مرکز سیاسی استرالیا نمی‌توان دقیقاً تحت عنوان شهر خواب‌آلوده توصیف کرد. مخصوصاً در طول نشست‌های پارلمانی، این شهر باسیاست ملی زنده است. و باوجودی که این شهر ممکن است به نسبت دیگر سکونتگاه‌های اصلی استرالیا فاصله‌ی بیشتری از ساحل داشته باشد، نوعی دیگر از جاذبه‌های طبیعی رادار است. کانبرا در محاصره‌ی کوه‌ها، تپه‌ها و جنگل‌ها، به‌گونه‌ای است که خود شهر به‌صورت یک پاک ملی و منطقه‌ی حفاظت‌شده درآمده است- بنابراین اگر شما عادت به زندگی در مناطق روستایی داشته باشید، احتمالاً کانبرا می‌تواند جایی باشد که شما در آن حس بیشتری از در خانه بودن را خواهید داشت.

کانبرا علاوه بر ANU، خانه‌ی دانشگاه کانبرا نیز هست، که در رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهان QS دارای رتبه‌ی 551-560 است. خود شهر در رتبه‌بندی بهترین شهر‌های دانشجویی جهان QS 2016 رتبه‌ی 17م را دارد و سال‌به‌سال رتبه‌ی خود را در این لیست بهتر می‌کند.

جامعه‌ی دانشجویی

دانشگاه ملبورن با تعداد کل 45411 دانشجو، شامل 15208 دانشجوی خارجی، ازنظر جامعه‌ی دانشجویی بیش از دو برابر است. این به معنی آن است که خارجی‌ها حدود یک‌سوم جمعیت دانشجویی را تشکیل می‌دهند، که در نمره‌ی بالای دانشگاه در شاخه‌ی نسبت دانشجویان بین‌المللی مؤثر بوده است. ANU در سال 2015، دارای 22500 دانشجو بوده است درحالی‌که آمار 2013 نشان می‌دهد که تعداد دانشجویان تقریبا به‌صورت مساوی میان مقطع کارشناسی (10052) و مقطع کارشناسی ارشد (10482) تقسیم‌شده است. از این تعداد 590 نفر در سال 2013 دانشجویان بین‌المللی بوده‌اند که در آن زمان 26% جمعیت دانشجویی را تشکیل می‌دادند.

میزان شهریه و هزینه‌های زندگی

بر اساس آخرین آمارها، ANU و دانشگاه ملبورن یک شهریه‌ی واحد را برای دانشجویان داخلی ورودی 2016 اعمال می‌کنند، این مطلب به لطف برنامه‌ی حمایتی کشورهای مشترک‌المنافع اتفاق می‌افتد که به شهروندان استرالیایی اجازه می‌دهد "مشارکت" کمتری در هزینه‌های آموزش عالی خودشان داشته باشند، که البته این مبلغ بسته به رشته انتخابی آنان متفاوت است. رشته‌های هنر و علوم انسانی معمولاً ارزان‌ترین برنامه‌ها هستند، درحالی‌که رشته‌های مرتبط با برنامه‌های پزشکی، کسب‌وکار و حقوق گران هستند. هزینه‌های دانشجویان بین‌المللی کم نیست و عبارتند از حدود 26000-38000 دلار استرالیا (18700-27400دلار آمریکا) در هر دو دانشگاه. همین‌طور، پزشکی گران‌ترین رشته است، با شهریه‌ی سالیانه‌ی 63000دلار آمریکا در دانشگاه ملبورن.

دانشجویان بین‌المللی که قصد ادامه تحصیل در کشور استرالیا رادارند برای کسب درآمد و استفاده از اجازه کار هفته‌ای 20 ساعت خود بهتر است اگر تمایل به کار و کسب درآمد در استرالیا رادارند شهر ملبورن را برای تحصیل انتخاب کنند چون موقعیت این شهر ازنظر اشتغال دانشجویان بهتر از کانبرا است. 


این مطلب را به اشتراک بگذارید


ديكشنري انگليسي به فرانسه تصويري-ارتباطات

ديكشنري انگليسي به فرانسه تصويري-ارتباطات

ديكشنري انگليسي به فرانسه تصويري-ارتباطات

دانشگاه هاي برتر استراليا در رشته معماري

دانشگاه هاي برتر استراليا در رشته معماري

كساني كه تمايل به تحصيل در اين رشته دارند ابتدا ...

مشهورترين مدارس شبانه‌روزي جهان

مشهورترين مدارس شبانه‌روزي جهان

بازار بين‌المللي كار بررسي كرد

*  
*    
*  
تصویر امنیتی  
در آينده اي نزديك مشتريان بانكي كانادا خواهان بيت‌كوين هستند

در آينده اي نزديك مشتريان بانكي كانادا خواهان بيت‌كوين هستند

Mogo با داشتن نزديك به نيم ميليون نفر مشتري، داراي يك مزيت دائمي به عنوان يك برند تثبيت شده در كانادا مي باشد.
بهاي بهانه

بهاي بهانه

راستي آزمايي يا تشويق به پناهندگي
10 شغل پر درآمد در كانادا

10 شغل پر درآمد در كانادا

مطابق با جديدترين برسي هاي در سال 2017
چگونه يك ايميل كاري مناسب بنويسيم ‍

چگونه يك ايميل كاري مناسب بنويسيم ‍

حدود 28 درصد از ساعات كاري هفتگي صرف ارسال و دريافت ايميل مي شود
كمترين ميزان ماليات بر سود  كسب و كارها در جهان

كمترين ميزان ماليات بر سود كسب و كارها در جهان

در برخي كشور ها ماليات بر سود كسب و كارها بسيار ناچيز است و دولت سهم كمي را دريافت مي كند
كشورهايي با بيشترين تعطيلات رسمي در سال

كشورهايي با بيشترين تعطيلات رسمي در سال

كشورهاي زيادي در دنيا هستند كه شاهد تعطيلات عمومي بسياري در هر سال مي باشند
توزيع دانشگاه هاي بلغارستان

توزيع دانشگاه هاي بلغارستان

معرفي بهترين دانشگاه هاي آزاد كشور بلغارستان
نگاهي به دانشگاه فني صوفيا

نگاهي به دانشگاه فني صوفيا

قديمي ترين مدرسه فني بين المللي در بلغارستان
8 گام براي موفقيت در آزمون زبان انگليسي

8 گام براي موفقيت در آزمون زبان انگليسي

براي بالا بردن سطح زبان خود اين هشت گام را دنبال كنيد
7 دليل براي تحصيل در سوئد

7 دليل براي تحصيل در سوئد

آيا مي دانستيد كه سوئد ميزبان بعضي از معتبرترين دانشگاه هاي دنيا است؟
دانشگاههاي برتر در نيوزلند در سال 17/2016

دانشگاههاي برتر در نيوزلند در سال 17/2016

هشت دانشگاه برتر در نيوزلند در ميان بهترين دانشگاه هاي جهان، در رتبه هاي زير 450 قرار دارند
آشنايي با  نظام آموزش‌وپرورش استراليا

آشنايي با نظام آموزش‌وپرورش استراليا

آموزش‌وپرورش در استراليا تجربه‌اي براي كل عمر است
نكاتي ارزنده در باره دانشگاه مك كواري ، شهر سيدني و كشور استراليا

نكاتي ارزنده در باره دانشگاه مك كواري ، شهر سيدني و كشور استراليا

منافع حاصل از تحصيل در استراليا به طور جدي تغييردهنده مسير زندگي است
هر آنچه كه بايد راجع به آزمون GRE بدانيد

هر آنچه كه بايد راجع به آزمون GRE بدانيد

براي آزمون GRE آماده مي‌شويد؟ يا شايد فقط هنگامي‌كه مردم راجع به فارغ‌التحصيلي و پذيرش مدارس تجاري صحبت مي‌كنند به گوشتان خورده است؟
هزينه حمل و نقل عمومي در مونترال

هزينه حمل و نقل عمومي در مونترال

(Société de transport de Montréal (STM
ارزانترين راه سفر به بلغارستان

ارزانترين راه سفر به بلغارستان

The Cheapest way to get to Bulgaria from Istanbul
جهاني ديگر به نام ژاپن

جهاني ديگر به نام ژاپن

متفاوت ترين كشور جهان از نگاه جهانگردان
سنت و فرهنگ هزار ساله ي كشور بلغارستان

سنت و فرهنگ هزار ساله ي كشور بلغارستان

اولين تمدن اروپايي ها در بلغارستان شكل گرفت.
بلغارستان در سال 2017 شماربيشترين آمار از مأموريت هاي نجات در كوه ها را داشته است.

بلغارستان در سال 2017 شماربيشترين آمار از مأموريت هاي نجات در كوه ها را داشته است.

اسكي در Bansko و ساير تفريح گاههاي بلغارستان رسما از يك هفته ي ديگر آغاز مي شود
مراسم و بازارهاي شب سال نو و كريسمس در صـــوفيا پايتخت بلغارستان

مراسم و بازارهاي شب سال نو و كريسمس در صـــوفيا پايتخت بلغارستان

از اواسط ماه نوامبر تا پايان دسامبر، صوفيه پر ازعطر و بوي( نشانه هاي) كريسمس است.
مردم دنيا درباره كانادايي‌ها چه فكري مي‌كنند؟

مردم دنيا درباره كانادايي‌ها چه فكري مي‌كنند؟

مردم در كشورهاي ديگر به شدت ما را دوست دارند ...
مهم‌ترين رويداد تورنتو با دو ميليون بازديد كننده

مهم‌ترين رويداد تورنتو با دو ميليون بازديد كننده

نمايشگاه ملي كانادا يا همان The Canadian National Exhibition – CNE بزرگ‌ترين و مهم‌ترين رويدادي است كه در نيمه دوم آگوست در شهر تورنتو برگزار مي‌شود
زبان و آداب و رسوم مردم ايتاليا

زبان و آداب و رسوم مردم ايتاليا

تقريبا 60 ميليون ايتاليايي زبان در ايتاليا زندگي مي‌كنند، نيم ميليون در سوئيس كه يكي از چهار زبان رسمي آن ايتاليايي است و يك و نيم ميليون نفر هم در فرانسه و يوگسلاوي سابق
وسايل  مورد نياز قبل از مهاجرت به كانادا

وسايل مورد نياز قبل از مهاجرت به كانادا

اگر ميخواهيد در زمان ورود به كانادا با مشكلي روبه رو نشويد اين نكات را رعايت كنيد
سيدني استراليا داراي يكي از زيباترين خطوط ساحلي دنيا

سيدني استراليا داراي يكي از زيباترين خطوط ساحلي دنيا

اين شهر جذاب و ديدني شناخته شده ترين و آشناترين افق‌هاي شهري دنيا را به خاطر بندرگاه مشهور خود دارد