نگاهي به كشور كويت

كويت

نگاهی به کشور کویت

 

 

 مساحت کشور کویت حتی از کشور نیوجرسی که از کوچکترین سرزمین هاست کمتر می باشد. کویت در خاورمیانه واقع شده است و مساحت آن از شمال به جنوب 124 مایل و ازغرب به شرق 105 مایل امتداد دارد.
این کشور از سمت شمال ، جنوب و غرب با کشورهای عراق وعربستان سعودی هم مرز می باشد،مرز شرقی کویت سراسر در امتداد خلیج فارس می باشد،و از این طریق همسایه ی ایران است وساحل آن به مساحت 120 مایل است.

 

 نگاهی به کشور کویت

 


کویت دارای 9 جزیره است و بزرگترین آن بابیان والوربه می باشد.فیلاکا به دلیل تعداد بیشتر ساکنین از مهمترین و معروفترین جزایر به حساب می آید، یکی دیگر از دلایل اهمیت این جزیره اشغال آن توسط الکساندر اول در گذشته است.

 

آب و هوا

 

کویت دارای آب وهوای بیابانی به معنای تابستان های شدیدا" گرم و خشک ،وسرما در زمستان است.زمستان ها کوتاه وتابستان ها در کویت معمولا" بسیار طولانی است و نوسان درجه ی حرارت بین111تا130 درجه ی فارنهایت می باشد.

 

 

 

 نگاهی به کشور کویت

 

جمعیت

کشور کویت جمعیتی بالغ بر ۳٬۳۹۹٬۶۳۷ میلیون نفر دارد که 50 درصد آن را بومی ها تشکیل می دهند،مابقی شامل مهاجران کارگری می شوند که عمدتا" از دیگر کشورهای عرب وکشورهای آسیای جنوبی مانند هند،سریلانکا وبنگلادش وارد کویت شدند.

 

 

فعالیت های کاری در کویت

نگاهی به کشور کویت

تعداد کثیری از مهاجرین در عرصه های دولتی و خصوصی در کویت فعالیت می کنند.اگر بتوانید به زبان عربی صحبت کنید راحتتر در این کشور کار پیدا می کنید،اما این تنها کافی نیست زیرا در بیشتر صنایع از زبان عربی وهمچنین انگلیسی در فعالیت های روزمره ی خود استفاده میکنند.در کویت اگر در یک شرکت بین المللی کار کنید حقوق خود را به صورت دلاردریافت خواهید کرد.اما یافتن کار در شرکتی در کویت می تواند نسبتا"سخت باشد.

 

باید بدانید که آیا کارفرما شمارا بیمه  می کند یا خیر،اگر شانس سفر به عراق را داشته باشید به طور قطع شامل بیمه های درمانی و عمر خواهید شد.
یک هفته ی کاری در کویت شامل 40تا48 ساعت کار می شود،این بستگی به سیاست کاری آن کمپانی دارد.ساعت کاری اداره از 8.30یا9 صبح الی5.5 یا 6 عصر می باشد.هیچ اختلاف زمانی در روزهای تابستانی و زمستانی وجود ندارد.در ماه رمضان یک روز کاری 6ساعت است واین مربوط به تمامی ادیان می شود،اما خیلی از کمپانی ها این موضوع را فقط به مسلمانان و کسانی که روزه می گیرند اختصاص می دهند.


روز استراحت مسلمانان جمعه است،اگر کمپانی شما 5روز کاری داشته باشد،روز دیگر تعطیل پنج شنبه یا شنبه می باشد.بیشترین انتخاب روز دوم تعطیلات برای کمپانی های بین المللی شنبه هاست،اما مدرسه ها در کویت پنج شنبه و جمعه ها تعطیل است.

 

هزینه ی زندگی در کویت

با در نظر گرفتن آمارها بین282کشور جهان از نظر هزینه کویت 134امین کشورگران جهان برای زندگی غیر بومی ها در نظر گرفته شده است.این شاخص بر اساس یک سری اقلام خریداری شده وهزینه های روزمره بدست آمده است.هزینه ی خرید لباس برای کودکان و بزرگسالان بسیار بالاست،چرا که این محصولات بیشتر از کشورهای دیگر وارد می شود.در رتبه بندی،هزینه های مراقبت بهداشتی وپزشکی در کویت برای اکثر مردم مقرون به صرفه می باشد.

بنادر مهم كويت عبارتند از
الف ) بندر الاحمدي : بندر الاحمدي بزرگترين بندر نفتي كويت است كه داراي چهار لنگرگاه است . اسكله شمالي بندر الاحمدي مي تواند هم براي صادرات نفت خام و هم محصولات پالايش شده مورد استفاده قرار گيرد .
ب ) بندر شعيبه : دومين بندر بزرگ كويت ، شعيبه است . داراي لنگرگاه هاي ويژه كالاهاي تجاري ، كانتينر و لنگرگاه مخصوص محصولات نفتي است كه توسط شركت ملي نفت كويت اداره مي گردد .
ج) بندر شويخ : اين بندر قديمي ترين بندر تجاري كويت است كه مي تواند كشتي هاي مختلف با آبخور 5/7 متر را در هر زمان و با آبخور 5/9 متر را فقط در وضعيت حداكثر مد آب بپذيرد .
د) بندر الزور : بندر الزور ( ميناء المسعود ) چهارمين بندر نفتي كويت است كه صادرات نفت منطقه بيطرف يا مقسومه را انجام مي دهد .
ح ) بندر دوحه : بندري كوچك است كه در سال 1981 براي قايق ها و لنج هاي باري ساحلي كه بين كشورهاي منطقه خليج فارس كالاهاي سبك جابجا مي نمودند ، ساخته شد . عمق آب در آن به 3/4 متر مي رسد .
ج ) بندر عبدالله : بندر عبدالله در سال 1954 جهت صادرات محصولات نفتي پالايشگاه ميناء عبدالله بنا شد كه داراي دو اسكله در عمق دو مايلي ساحل است .

 

دین رسمی

در سرزمین کویت اسلام دین رایج و رسمی بوده و همة مردم این کشور مسلمانند وتقریبا"70% آنها شیعه هستند. علاوه بر این حدود ۴ درصد مسیحی، از پیروان سایر ادیان نیز شمار اندکی در کویت زندگی می‌کنند. در ماده دوم قانون اساسی کویت آمده‌است: دین رسمی کشور اسلام است، و شریعت اسلامی منبع اصلی برای قانونگذاری است. بطور کلی حکومت کویت سعی در اجرای احکام اسلامی دارد و شئونات اسلامی در کویت بیش از دیگر کشورهای منطقه رعایت می‌شود و علاوه بر فعالیتهای دولتی، مراکز اسلامی مردمی نیز در این کشور فعال می‌باشند.

 

اقتصاد

بخش های مهم اقتصادی کشور کویت عبارتند از :نفت ،گاز ،کشاورزی و انرژی.

كويت با وجود وسعت كم يكي از بزرگترين كشورهاي توليدكننده نفت جهان است . عايدات نفتي مهمترين مؤلفه درآمدهاي دولت كويت بشمار مي رود . ذخاير نفتي اين كشور 70 ميليارد بشكه تخمين زده مي شود. همپاي رشد صنعت نفت در كويت ، اين كشور اقداماتي را نيز براي استخراج و بهره برداري از منابع گاز طبيعي ( بوتان ، پروپان، نپتان ) آغاز كرد . منابع گاز در اطراف بندر الاحمدي و شعيبه ذخيره و سپس توسط سوپر تانكرهاي ويژه حمل گاز به كشورهاي مصرف كننده از جمله ژاپن و ساير كشورهاي غربي صادر مي گردد . توليد و استخراج گاز در كويت روند رو به رشدي را نشان مي دهد.كويت با قرارگرفتن در عرض جغرافيايي 30 درجه شمالي و در حاشيه بيابانهاي خشك و سوزان شبه جزيره عربستان يك كشور با آب و هواي خشك بياباني و فاقد هرگونه آب جاري است . فقدان آبهاي سطحي مناسب براي كشت ، نامساعد بودن و هواي گرم و بياباني كويت را از لحاظ كشاورزي سرزمين بسيار فقيري ساخته است . زمين هاي قابل كشت كويت تنها مساحتي حدود 1/1% از خاك اين كشور يعني كمتر از 200 كيلومترمربع و مراتع آن نيز فصلي است . به همين دليل بخش كشاورزي و دامداري در كويت كم اهميت و ناچيز است . كشاورزي در واقع اساس و پايه معيشتي مردم كويت نيست و ساختار اقتصادي اين كشور به آن وابستگي ندارد.
هرچند كويت بخاطر نداشتن آب جاري وخاك مناسب كشاورزي يك كشور كشاورزي محسوب نمي شود ، ولي از سال 1953 كشاورزي در كويت مورد توجه قرار گرفت . در دهه 1970 با اوج گيري درآمد نفت كويت و اختصاص مبالغ بيشتر براي يارانه بخش كشاورزي، چند شركت كشاورزي در كويت بوجود آمدند كه با استفاده از منابع آب زيرزميني و اصلاح خاك كشتزارهاي نسبتاً بزرگي را در مناطق الصليبيه ، الوفره و العبدلي ايجاد نمودند .و اصلاح خاك كشتزارهاي نسبتاً بزرگي در سال 1953 براي نخستين بار در كويت با بهره برداري از يك مولد بخار ، نيروي برق بدست آمد . اين مولد در منطقه الشويخ با توان توليد 750 كيلووات ساعت برق آغاز بكار كرد . در حال حاضر توان توليد اسمي برق كويت 6898 مگاوات است . اين ميزان توليد برق تقريباً 15% بيشتر از مصرف آن است كه در سال 1993 ، 17163 ميليون كيلووات ساعت بود . بطور كلي كويت داراي شش نيروگاه برق بزرگ است .


كويت گذشته از ذخاير سرشار نفت ، داراي منابع طبيعي مهم و شناخته شده ديگري نيست. در كنار فقر منابع طبيعي ، محدوديت منابع انساني عامل ديگري است كه در بررسي ساختار اقتصادي كويت بايد مورد توجه قرار گيرد .

 

 


این مطلب را به اشتراک بگذارید


عادات غذايي كانادايي ها

عادات غذايي كانادايي ها

رژيم غذايي مردم كانادا

نگاهي به كبك سيتي

نگاهي به كبك سيتي

كبك با تاريخي 400 ساله بعد از سه شهر سنت جان، پرت ...

آشنايي با بزرگ‌ترين استاديوم‌هاي فوتبال جهان

آشنايي با بزرگ‌ترين استاديوم‌هاي فوتبال جهان

فوتبال نقش بسيار مهمي را براي ارتقاء روابط ...

*  
*    
*  
تصویر امنیتی  
در آينده اي نزديك مشتريان بانكي كانادا خواهان بيت‌كوين هستند

در آينده اي نزديك مشتريان بانكي كانادا خواهان بيت‌كوين هستند

Mogo با داشتن نزديك به نيم ميليون نفر مشتري، داراي يك مزيت دائمي به عنوان يك برند تثبيت شده در كانادا مي باشد.
بهاي بهانه

بهاي بهانه

راستي آزمايي يا تشويق به پناهندگي
10 شغل پر درآمد در كانادا

10 شغل پر درآمد در كانادا

مطابق با جديدترين برسي هاي در سال 2017
چگونه يك ايميل كاري مناسب بنويسيم ‍

چگونه يك ايميل كاري مناسب بنويسيم ‍

حدود 28 درصد از ساعات كاري هفتگي صرف ارسال و دريافت ايميل مي شود
كمترين ميزان ماليات بر سود  كسب و كارها در جهان

كمترين ميزان ماليات بر سود كسب و كارها در جهان

در برخي كشور ها ماليات بر سود كسب و كارها بسيار ناچيز است و دولت سهم كمي را دريافت مي كند
كشورهايي با بيشترين تعطيلات رسمي در سال

كشورهايي با بيشترين تعطيلات رسمي در سال

كشورهاي زيادي در دنيا هستند كه شاهد تعطيلات عمومي بسياري در هر سال مي باشند
توزيع دانشگاه هاي بلغارستان

توزيع دانشگاه هاي بلغارستان

معرفي بهترين دانشگاه هاي آزاد كشور بلغارستان
نگاهي به دانشگاه فني صوفيا

نگاهي به دانشگاه فني صوفيا

قديمي ترين مدرسه فني بين المللي در بلغارستان
8 گام براي موفقيت در آزمون زبان انگليسي

8 گام براي موفقيت در آزمون زبان انگليسي

براي بالا بردن سطح زبان خود اين هشت گام را دنبال كنيد
7 دليل براي تحصيل در سوئد

7 دليل براي تحصيل در سوئد

آيا مي دانستيد كه سوئد ميزبان بعضي از معتبرترين دانشگاه هاي دنيا است؟
دانشگاههاي برتر در نيوزلند در سال 17/2016

دانشگاههاي برتر در نيوزلند در سال 17/2016

هشت دانشگاه برتر در نيوزلند در ميان بهترين دانشگاه هاي جهان، در رتبه هاي زير 450 قرار دارند
آشنايي با  نظام آموزش‌وپرورش استراليا

آشنايي با نظام آموزش‌وپرورش استراليا

آموزش‌وپرورش در استراليا تجربه‌اي براي كل عمر است
نكاتي ارزنده در باره دانشگاه مك كواري ، شهر سيدني و كشور استراليا

نكاتي ارزنده در باره دانشگاه مك كواري ، شهر سيدني و كشور استراليا

منافع حاصل از تحصيل در استراليا به طور جدي تغييردهنده مسير زندگي است
هر آنچه كه بايد راجع به آزمون GRE بدانيد

هر آنچه كه بايد راجع به آزمون GRE بدانيد

براي آزمون GRE آماده مي‌شويد؟ يا شايد فقط هنگامي‌كه مردم راجع به فارغ‌التحصيلي و پذيرش مدارس تجاري صحبت مي‌كنند به گوشتان خورده است؟
هزينه حمل و نقل عمومي در مونترال

هزينه حمل و نقل عمومي در مونترال

(Société de transport de Montréal (STM
ارزانترين راه سفر به بلغارستان

ارزانترين راه سفر به بلغارستان

The Cheapest way to get to Bulgaria from Istanbul
جهاني ديگر به نام ژاپن

جهاني ديگر به نام ژاپن

متفاوت ترين كشور جهان از نگاه جهانگردان
سنت و فرهنگ هزار ساله ي كشور بلغارستان

سنت و فرهنگ هزار ساله ي كشور بلغارستان

اولين تمدن اروپايي ها در بلغارستان شكل گرفت.
بلغارستان در سال 2017 شماربيشترين آمار از مأموريت هاي نجات در كوه ها را داشته است.

بلغارستان در سال 2017 شماربيشترين آمار از مأموريت هاي نجات در كوه ها را داشته است.

اسكي در Bansko و ساير تفريح گاههاي بلغارستان رسما از يك هفته ي ديگر آغاز مي شود
مراسم و بازارهاي شب سال نو و كريسمس در صـــوفيا پايتخت بلغارستان

مراسم و بازارهاي شب سال نو و كريسمس در صـــوفيا پايتخت بلغارستان

از اواسط ماه نوامبر تا پايان دسامبر، صوفيه پر ازعطر و بوي( نشانه هاي) كريسمس است.
مردم دنيا درباره كانادايي‌ها چه فكري مي‌كنند؟

مردم دنيا درباره كانادايي‌ها چه فكري مي‌كنند؟

مردم در كشورهاي ديگر به شدت ما را دوست دارند ...
مهم‌ترين رويداد تورنتو با دو ميليون بازديد كننده

مهم‌ترين رويداد تورنتو با دو ميليون بازديد كننده

نمايشگاه ملي كانادا يا همان The Canadian National Exhibition – CNE بزرگ‌ترين و مهم‌ترين رويدادي است كه در نيمه دوم آگوست در شهر تورنتو برگزار مي‌شود
زبان و آداب و رسوم مردم ايتاليا

زبان و آداب و رسوم مردم ايتاليا

تقريبا 60 ميليون ايتاليايي زبان در ايتاليا زندگي مي‌كنند، نيم ميليون در سوئيس كه يكي از چهار زبان رسمي آن ايتاليايي است و يك و نيم ميليون نفر هم در فرانسه و يوگسلاوي سابق
وسايل  مورد نياز قبل از مهاجرت به كانادا

وسايل مورد نياز قبل از مهاجرت به كانادا

اگر ميخواهيد در زمان ورود به كانادا با مشكلي روبه رو نشويد اين نكات را رعايت كنيد
سيدني استراليا داراي يكي از زيباترين خطوط ساحلي دنيا

سيدني استراليا داراي يكي از زيباترين خطوط ساحلي دنيا

اين شهر جذاب و ديدني شناخته شده ترين و آشناترين افق‌هاي شهري دنيا را به خاطر بندرگاه مشهور خود دارد