آشنايي با ايالت اونتاريو

اونتاريو

   

 

آشنایی با ایالت اونتاریو

 

 

اونتاریو مشهورترین مقصد برای مهاجرت به کانادا ، پرجمعیت ترین استان در کانادا و محل سکونت بیش از 12 میلیون شهروند کانادا به شمار می رود. همچنین این استان دومین استانی است که بیشترین مساحت خشکی را دارا است و در مرکز کانادا واقع شده است. مرکز استان اونتاریو شهر تورنتو است، که جمعیت 5.3 میلیونی آن، این شهر را تبدیل به بزرگترین شهر کانادا کرده است. همچنین این شهر مرکز مالی و محل معاملات بورس در کشور می باشد . تقریبا نیمی از افراد ساکن در این شهر متولد کشورهای دیگر می باشند ، و این شهر از این لحاظ که بیشترین فرهنگ ها را در خود جای داده رتبه اول در دنیا را به خود اختصاص داده است.

 

 

 آشنایی با ایالت اونتاریو

 

 

اتاوا یکی از شهر های اونتاریو است که مرکز ادارات دولتی و پایتخت کشور کانادا به شمار می آید و در جنوب شرقی استان واقع شده است. از دیگر شهرهای مهم این استان می توان به لندن ، تاندر بی ، همیلتون و کینگ استون اشاره کرد. با وجود آنکه اونتاریو مرکز اقتصادی کشور به حساب می آید در عین حال این استان از لحاظ تنوع منابع طبیعی نیز شهره است ، این منابع شامل جنگل های وسیع ، پارک های زیبای حفاظت شده ، 4 دریاچه از 5 دریاچه بزرگ کشور و آبشار نیاگارا است که البته شهرت جهانی دارد . تکمیل کننده این تنوع طبیعی ، تنوع فرهنگی است ،که محصول مهاجرت گسترده به جامعه ایست که همزیستی و تحمل بین فرهنگ ها را در خود پرورده است . شهر های اونتاریو بسیاری از هنرمندان ، گردشگران و نخبه گان را از سراسر جهان بسوی خود جلب کرده و موجبات تولید ثروت و علم را در این سرزمین فراهم آورده اند . به دلیل دارا بودن جمعیت بالای افراد خارجی در تورنتو، احساس جهان متمرکز شده در یک منطقه، در این شهر ملموس است.

 

 

اشتغال و اقتصاد در اونتاریو

 

به دلیل آنکه استان اونتاریو قطب اقتصادی کانادا محسوب می شود ، در نتیجه انواع صنایع در این استان بخصوص در تورنتو و دیگر مناطق شهری یافت می شوند . این استان محلی برای ارائه خدمات مدرن و اطلاعات اقتصادی در کنار بسترهای لازم برای تولید است . اوتاوا که مرکز ادارات دولتی و اکثر وزارتخانه های فدرال است می تواند به جذب مشاغل گوناگون و همچنین سازمان های بین المللی غیر تجاری کمک شایانی نماید .

صنعت اتوموبیل بخش اصلی تولیدات صنعتی اونتاریو را شامل می شود که شرکت های کانادایی جزو شرکت های پیشرو جهان در این صنعت می باشند . بعد از یک دوره رکود در صنعت ، در سه سال گذشته شاهد سرمایه گذاری های کلان توسط صنایع پیشرو در طرح ها و فن آوری های جدید بوده ایم .

همچنین این استان دارای منابع طبیعی غنی مورد نیاز صنایع می باشد. یک شرکت معدنی قدیمی دارای معادن نیکل و آهن نمونه ای از این منابع می باشد. جنگل های وسیع این استان می تواند منابع خوبی برای صنایع چوب بری ، تهیه خمیر چوب و کاغذ با شیوه های نوین باشد. بعلاوه با افزایش تمایل مردم به سرگرمی های گوناگون وجدید ،طبیعت اونتاریو این فرصت را در اختیار علاقه مندان به گردشگری قرار می دهد . 
آمار بیکاری در استان کمی کمتر از میانگین آمار بیکاری در کشور و در حدود 6.6 درصد می باشد. موقعیت های شغلی در این استان با توجه به اقتصاد و صنایع گوناگون موجود در آن از تنوع بسیاری برخوردار است تا جایی که از کشاورزی تا فن آوری اطلاعات در آن می توان یافت. سطح ایجاد اشتغال در استان در سال های اخیر بسیار خوب بوده و پیش بینی می شود که به همین صورت ادامه یابد.

 

 

استاندارد زندگی در اونتاریو

 

بطور میانگین درآمد اهالی اونتاریو در بین استان های کانادا جزو بالاترین درآمدها می باشد. گرچه برخی از هزینه های زندگی بخصوص هزینه مسکن افزایش یافته است. متوسط درآمد خانواده ها در اونتاریو با رقم 59700 دلار در سال دومین درآمد بالا در میان استان های کشور می باشد. همچنین این استان با رقم 10.50 دلار در ساعت سومین نرخ اجباری حقوق در کشور را دارا می باشد . نرخ مالیات با رقم 17.41 درصد پنجمین رتبه در کشور را دارا است. باوجود آنکه هزینه های زندگی در این استان اندکی بالاتر از میانگین کشوری می باشد ، نرخ درآمدها در این استان می تواند از عهده زندگی با بالاترین معیارها در میان کشورها برآید . تورنتو و اتاوا به دلیل شهرتشان در نظافت و تمیزی ، ایمنی و در دسترس بودن خدمات در مقایسه با شهرهای هم قیاس همواره جزو بهترین شهرها برای زندگی بوده اند . و همین استانداردهای بالای زندگی موجب شده که اونتاریو به مقصد اصلی مهاجران جدید به کانادا تبدیل شود .

 

 

مسکن در اونتاریو

 

به دلیل رشد مداوم و ازدیاد جمعیت شهرهای بزرگ در اونتاریو قیمت مسکن در این شهرها نسبت به دیگر شهرهای کانادا بالاتر است . البته باید این نکته را نیز مد نظر داشت که میزان درآمد بالا در این شهرها می تواند به جبران این هزینه ها کمک نماید ، همچنین این رویه در شهر های کوچکتر این استان به شدت شهرهای بزرگتر نیست. با این وجود بسیاری از خانواده ها برای کاستن هزینه های زندگی خود روی به زندگی در شهرک های اطراف شهر های بزرگ آورده اند . میانگین قیمت یک آپارتمان در تورنتو بالاتر از 350000 دلار و در اتاوا بیشتر از 250000 دلار می باشد. بسته به شهر و کیفیت خانه، بین 25 تا 41 درصد درآمد خانواده ها در اونتاریو صرف تملک یک خانه می شود.

  

 آشنایی با ایالت اونتاریو

 

 

فرهنگ استان اونتاریو

 

با وجود فرهنگ های مختلف که از سرتاسر دنیا به این استان کوچ کرده اند ، اونتاریو یکی از غنی ترین مناطق دنیا از لحاظ تنوع فرهنگی به شمار می آید . حتی در شهرهای بزرگتر مثل اتاوا و تورنتو که در قلب اونتاریو قرار دارند شاهد جوامع متنوع فرهنگی هستیم ،تا جائیکه هر تازه واردی به این شهر با وجود زندگی کردن در کنار دیگر فرهنگ ها احساس غریبی و بیگانگی نخواهد کرد. اونتاریو از لحاظ دارا بودن فضای دوستانه شهرت جهانی دارد.

نقطه برجسته فرهنگ اونتاریو به جوامع مهاجر مربوط می شود . ترکیب جمعیتی گوناگون در شهرهای بزرگ استان، رویدادهای فرهنگی متنوعی را موجب می شود که خوشایند ساکنین و گردشگران است. به عنوان مثال می توان به جشنواره اهالی حوزه کارائیب اشاره کرد که در نوع خود بزرگترین جشنواره فرهنگی اهالی آن منطقه در جهان به شمار می آید ، که در ابتدا توسط جامعه مهاجر از آن منطقه و به منظور شناساندن فرهنگ خود به دیگران صورت گرفت و امروز تبدیل به جشن بزرگی شده که هرساله بیش از 1.2 میلیون نفر را برای بازدید جذب خود می کند. همچنین تمام فرهنگ های مختلف در سراسر استان در کنار هم برای شکل دادن به یک فرهنگ واحد کمک می کنند.

 

مهاجرت به اونتاریو

 

بیش از 60 درصد از جمعیت مهاجر به کانادا اونتاریو را به عنوان محل اقامت خود برمی گزینند. امروزه رشد جدید استان تقریبا به طور کامل توسط مهاجران تامین می شود ، مسئولان استان برای جذب بیشتر مهاجران برنامه آزمایشی را به سازمان (PNP) ارسال کرده اند ، این سازمان به استان این اجازه را می دهد که با سرعت بیشتری به درخواست اقامت کسانی که مهارت های مورد نیاز استان را دارا هستند رسیدگی نماید . با وجود جمعیت مهاجر زیادی که هر ساله وارد استان می شوند ، در کنار دفاتر دولتی مجهز بسیاری از گروه های غیر انتفاعی در امر اسکان مهاجران جدید خدمت رسانی می کنند. بعلاوه حضور نژادهای مختلف عامل بسیار جذابی برای مهاجران جدید محسوب می شود.

 


این مطلب را به اشتراک بگذارید


نگاهي به شهر استانبول

نگاهي به شهر استانبول

بزرگ‌ترين مركز اقتصاد، فرهنگ و تاريخ كشور تركيه

نگاهي به كشور اوكراين

نگاهي به كشور اوكراين

اوكراين از كشورهاي اروپاي شرقي است و از شرق با ...

كوتاه از فرهنگ و آداب و رسوم در كشور تركيه

كوتاه از فرهنگ و آداب و رسوم در كشور تركيه

كوتاه از فرهنگ و آداب و رسوم در كشور تركيه

*  
*    
*  
تصویر امنیتی  
در آينده اي نزديك مشتريان بانكي كانادا خواهان بيت‌كوين هستند

در آينده اي نزديك مشتريان بانكي كانادا خواهان بيت‌كوين هستند

Mogo با داشتن نزديك به نيم ميليون نفر مشتري، داراي يك مزيت دائمي به عنوان يك برند تثبيت شده در كانادا مي باشد.
بهاي بهانه

بهاي بهانه

راستي آزمايي يا تشويق به پناهندگي
10 شغل پر درآمد در كانادا

10 شغل پر درآمد در كانادا

مطابق با جديدترين برسي هاي در سال 2017
چگونه يك ايميل كاري مناسب بنويسيم ‍

چگونه يك ايميل كاري مناسب بنويسيم ‍

حدود 28 درصد از ساعات كاري هفتگي صرف ارسال و دريافت ايميل مي شود
كمترين ميزان ماليات بر سود  كسب و كارها در جهان

كمترين ميزان ماليات بر سود كسب و كارها در جهان

در برخي كشور ها ماليات بر سود كسب و كارها بسيار ناچيز است و دولت سهم كمي را دريافت مي كند
كشورهايي با بيشترين تعطيلات رسمي در سال

كشورهايي با بيشترين تعطيلات رسمي در سال

كشورهاي زيادي در دنيا هستند كه شاهد تعطيلات عمومي بسياري در هر سال مي باشند
توزيع دانشگاه هاي بلغارستان

توزيع دانشگاه هاي بلغارستان

معرفي بهترين دانشگاه هاي آزاد كشور بلغارستان
نگاهي به دانشگاه فني صوفيا

نگاهي به دانشگاه فني صوفيا

قديمي ترين مدرسه فني بين المللي در بلغارستان
8 گام براي موفقيت در آزمون زبان انگليسي

8 گام براي موفقيت در آزمون زبان انگليسي

براي بالا بردن سطح زبان خود اين هشت گام را دنبال كنيد
7 دليل براي تحصيل در سوئد

7 دليل براي تحصيل در سوئد

آيا مي دانستيد كه سوئد ميزبان بعضي از معتبرترين دانشگاه هاي دنيا است؟
دانشگاههاي برتر در نيوزلند در سال 17/2016

دانشگاههاي برتر در نيوزلند در سال 17/2016

هشت دانشگاه برتر در نيوزلند در ميان بهترين دانشگاه هاي جهان، در رتبه هاي زير 450 قرار دارند
آشنايي با  نظام آموزش‌وپرورش استراليا

آشنايي با نظام آموزش‌وپرورش استراليا

آموزش‌وپرورش در استراليا تجربه‌اي براي كل عمر است
نكاتي ارزنده در باره دانشگاه مك كواري ، شهر سيدني و كشور استراليا

نكاتي ارزنده در باره دانشگاه مك كواري ، شهر سيدني و كشور استراليا

منافع حاصل از تحصيل در استراليا به طور جدي تغييردهنده مسير زندگي است
هر آنچه كه بايد راجع به آزمون GRE بدانيد

هر آنچه كه بايد راجع به آزمون GRE بدانيد

براي آزمون GRE آماده مي‌شويد؟ يا شايد فقط هنگامي‌كه مردم راجع به فارغ‌التحصيلي و پذيرش مدارس تجاري صحبت مي‌كنند به گوشتان خورده است؟
هزينه حمل و نقل عمومي در مونترال

هزينه حمل و نقل عمومي در مونترال

(Société de transport de Montréal (STM
ارزانترين راه سفر به بلغارستان

ارزانترين راه سفر به بلغارستان

The Cheapest way to get to Bulgaria from Istanbul
جهاني ديگر به نام ژاپن

جهاني ديگر به نام ژاپن

متفاوت ترين كشور جهان از نگاه جهانگردان
سنت و فرهنگ هزار ساله ي كشور بلغارستان

سنت و فرهنگ هزار ساله ي كشور بلغارستان

اولين تمدن اروپايي ها در بلغارستان شكل گرفت.
بلغارستان در سال 2017 شماربيشترين آمار از مأموريت هاي نجات در كوه ها را داشته است.

بلغارستان در سال 2017 شماربيشترين آمار از مأموريت هاي نجات در كوه ها را داشته است.

اسكي در Bansko و ساير تفريح گاههاي بلغارستان رسما از يك هفته ي ديگر آغاز مي شود
مراسم و بازارهاي شب سال نو و كريسمس در صـــوفيا پايتخت بلغارستان

مراسم و بازارهاي شب سال نو و كريسمس در صـــوفيا پايتخت بلغارستان

از اواسط ماه نوامبر تا پايان دسامبر، صوفيه پر ازعطر و بوي( نشانه هاي) كريسمس است.
مردم دنيا درباره كانادايي‌ها چه فكري مي‌كنند؟

مردم دنيا درباره كانادايي‌ها چه فكري مي‌كنند؟

مردم در كشورهاي ديگر به شدت ما را دوست دارند ...
مهم‌ترين رويداد تورنتو با دو ميليون بازديد كننده

مهم‌ترين رويداد تورنتو با دو ميليون بازديد كننده

نمايشگاه ملي كانادا يا همان The Canadian National Exhibition – CNE بزرگ‌ترين و مهم‌ترين رويدادي است كه در نيمه دوم آگوست در شهر تورنتو برگزار مي‌شود
زبان و آداب و رسوم مردم ايتاليا

زبان و آداب و رسوم مردم ايتاليا

تقريبا 60 ميليون ايتاليايي زبان در ايتاليا زندگي مي‌كنند، نيم ميليون در سوئيس كه يكي از چهار زبان رسمي آن ايتاليايي است و يك و نيم ميليون نفر هم در فرانسه و يوگسلاوي سابق
وسايل  مورد نياز قبل از مهاجرت به كانادا

وسايل مورد نياز قبل از مهاجرت به كانادا

اگر ميخواهيد در زمان ورود به كانادا با مشكلي روبه رو نشويد اين نكات را رعايت كنيد
سيدني استراليا داراي يكي از زيباترين خطوط ساحلي دنيا

سيدني استراليا داراي يكي از زيباترين خطوط ساحلي دنيا

اين شهر جذاب و ديدني شناخته شده ترين و آشناترين افق‌هاي شهري دنيا را به خاطر بندرگاه مشهور خود دارد